Odkryj Szczecin z lotu ptaka!
DZIELNICE SZCZECINA
Z DRONA
Zapraszamy!

DZIELNICE I OSIEDLA SZCZECINA

Szczecin – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski z liczbą mieszkańców, wynoszącą 405 413 (stan na dzień 30 czerwca 2016 roku). Szczecin jest podzielony na cztery dzielnice - Północ, Śródmieście, Zachód i Prawobrzeże. Te z kolei są podzielone na 37 osiedli administracyjnych. Obecny podział administracyjny funkcjonuje od 1990 roku z niewielkimi zmianami granic osiedli i dzielnic. W obiegu potoczym osiedla nazywane są dzielnicami.

Metryczka

  • Widownia: 25483
  • Produkcja: AlfaTV 1998
  • Zdjęcia: Jacek Stachlewski
  • Montaż: Bogdan Kondratt
  • Realizacja: Ireneusz Paczkowski

Opis

Przedstawiamy film dokumentalny zrealizowany w 1998 roku przez Wytwórnię Telewizyjno-Filmową Alfa pt.”50 lat Stoczni Szczecińskiej”. Pół wieku działalności tego największego na Pomorzu Zachodnim zakładu pracy. Stocznia przez dziesięciolecia należała do najlepszych producentów statków w Europie, wyznaczała światowe trendy w przemyśle okrętowym. Firmę tworzyli wykształceni w Szczecinie konstruktorzy, inżynierowie i technicy o najwyższych światowych kwalifikacjach. Dziś to już historia. Jest „światełko w tunelu”, że może coś się zmieni. Przygotowywana jest specjalna ustawa stoczniowa. Nadzieje są duże. Może znowu będziemy oglądali wspaniałe wodowania wielkich statków.


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

DZIELNICE SZCZECINA 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na nazwę osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Dzielnice i osiedla Szczecina

Kliknij na obrys osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka