Odkryj Szczecin z lotu ptaka!
DZIELNICE SZCZECINA
Z DRONA
Zapraszamy!

DZIELNICE I OSIEDLA SZCZECINA

Szczecin – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski z liczbą mieszkańców, wynoszącą 405 413 (stan na dzień 30 czerwca 2016 roku). Szczecin jest podzielony na cztery dzielnice - Północ, Śródmieście, Zachód i Prawobrzeże. Te z kolei są podzielone na 37 osiedli administracyjnych. Obecny podział administracyjny funkcjonuje od 1990 roku z niewielkimi zmianami granic osiedli i dzielnic. W obiegu potoczym osiedla nazywane są dzielnicami.

Metryczka

  • Widownia: 17895
  • Produkcja: AlfaTV 1993
  • Zdjęcia: Pakowski Marek
  • Montaż: Bogdan Kondratt
  • Realizacja: Andrzej Androchowicz

Opis

Kolejny film o Stoczni Szczecińskiej w Polskiej Telewizji Internetowej. Tym razem jego autorem jest (nieżyjący już ) mistrz polskiego dokumentu Andrzej Androchowicz. Znany niegdyś szczeciński dziennikarz, współtwórca ośrodka telewizyjnego w Szczecinie pokazuje Stocznię wydobywającą się z zapaści po ustrojowej transformacji. W ciągu zaledwie roku stocznia utraciła swój głównych rynek zbytu ? Związek Radziecki. Mimo to dzięki ogromnemu potencjałowi i kadrze znakomitych fachowców odzyskała dawną pozycję. Któż jednak mógł przewidzieć katastrofę firmy 15 lat później.


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

DZIELNICE SZCZECINA 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na nazwę osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Dzielnice i osiedla Szczecina

Kliknij na obrys osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka