Odkryj Szczecin z lotu ptaka!
DZIELNICE SZCZECINA
Z DRONA
Zapraszamy!

DZIELNICE I OSIEDLA SZCZECINA

Szczecin – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski z liczbą mieszkańców, wynoszącą 405 413 (stan na dzień 30 czerwca 2016 roku). Szczecin jest podzielony na cztery dzielnice - Północ, Śródmieście, Zachód i Prawobrzeże. Te z kolei są podzielone na 37 osiedli administracyjnych. Obecny podział administracyjny funkcjonuje od 1990 roku z niewielkimi zmianami granic osiedli i dzielnic. W obiegu potoczym osiedla nazywane są dzielnicami.

Metryczka

  • Widownia: 24152
  • Produkcja: AlfaTV 2015
  • Zdjęcia: Arkadiusz Sielicki
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Osiedle Osów powstało na miejscu wsi leżącej na stokach Wzgórz Warszewskich na wysokości koło 75-85 metrów nad poziomem morza. Obecnie osiedle intensywnie się rozbudowuje i mieszkają na jego terenie blisko cztery tysiące osób. 


Historyczne centrum stanowią okolice neogotyckiego kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej z zabytkową, wolnostojącą, drewnianą dzwonnicą. Atrakcjami jest ośrodek jeździecki, ośrodek sportów zimowych „Gubałówka”, oferujący dwie oświetlone, sztucznie naśnieżane trasy narciarskie z wyciągiem talerzykowym oraz kąpielisko Arkonka, które zostało poddane gruntownej przebudowie. 

 

źródło: http://wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

DZIELNICE SZCZECINA 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na nazwę osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Dzielnice i osiedla Szczecina

Kliknij na obrys osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka