Odkryj Szczecin z lotu ptaka!
DZIELNICE SZCZECINA
Z DRONA
Zapraszamy!

DZIELNICE I OSIEDLA SZCZECINA

Szczecin – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski z liczbą mieszkańców, wynoszącą 405 413 (stan na dzień 30 czerwca 2016 roku). Szczecin jest podzielony na cztery dzielnice - Północ, Śródmieście, Zachód i Prawobrzeże. Te z kolei są podzielone na 37 osiedli administracyjnych. Obecny podział administracyjny funkcjonuje od 1990 roku z niewielkimi zmianami granic osiedli i dzielnic. W obiegu potoczym osiedla nazywane są dzielnicami.

Metryczka

  • Widownia: 21301
  • Produkcja: AlfaTV 2016
  • Zdjęcia: Bartosz Semanycz, Arkadiusz Sielicki
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Zawadzkiego-Klonowica – osiedle administracyjne w Szczecinie, będące jednostką pomocniczą miasta, położone w dzielnicy Zachód. Osiedle zajmuje obecnie obszar 1,580 km². Według danych na dzień 26 kwietnia 2015 w osiedlu na pobyt stały zameldowanych było 16 034 osób. Osiedle wybudowano w technologii wielkiej płyty w latach 70. XX wieku w Szczecinie. Swoją nazwę wzięło od dwóch głównych ulic komunikacyjnych osiedla. W północno-wschodniej części osiedla - Puszcza Wkrzańska. Głównymi ulicami są ul. Aleksandra Zawadzkiego oraz ul. Sebastiana Klonowica.

Tor Gokartowy przy al. Wojska Polskiego ma długość 847 metrów. Szerokość toru mieści się w zakresie od 7 do 12 metrów, w zależności od odcinka. Jest wyposażony w elektroniczny system pomiaru czasu przejazdu okrążenia. 

Tor Kolarski jest malowniczo położonym obiektem sportowym w obrębie Lasku Arkońskiego w niedalekiej odległości od jeziora „Głębokie” z bardzo dogodnym dojazdem środkami komunikacji miejskiej, z każdego punktu miasta Szczecin. Tor zadaszony  ma 400 m obwodu w linii pomiarowej i widownię na 2000 miejsc siedzących. W roku 2001 odbyła się tutaj seria Pucharu Świata z udziałem najlepszych zawodników i zawodniczek naszego globu.

Hala Widowiskowo-Sportowa Azoty Arena w Szczecinie stanowi zespół trzech budynków o zróżnicowanej formie zewnętrznej i konstrukcji w zależności od zlokalizowanych wewnątrz funkcji. Obiekt pozwala na rozgrywanie imprez sportowych najwyższej rangi międzynarodowej w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka,  piłka ręczna,  piłka nożna halowa, tenis, badminton,   sporty walki (boks, judo, zapasy, itp.), szermierka, gimnastyka sportowa, niektóre konkurencje lekkoatletyczne. Ponadto umożliwia ona organizację koncertów, widowisk, konferencji, gal i innych działań.

źrodło: wikipedia.org


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze

DZIELNICE SZCZECINA 360°

Kliknij, przytrzymaj przycisk i przesuń myszkę, aby podziwiać widoki lotnicze.
Kliknij na nazwę osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka!

Dzielnice i osiedla Szczecina

Kliknij na obrys osiedla, aby zobaczyć film z lotu ptaka